شانتاژ اداره ایران جنایت ماشین اعتراف

شانتاژ: اداره ایران جنایت ماشین اعتراف اعترافات قتل جشن عروسی

گت بلاگز علمی پزشکی بلاتکلیفی مراکز درمانی به دنبال دیرکرد اعلام تعرفه‌های پزشکی

عضو کمیسیون تعرفه شرکت نظام پزشکی گفت: بلاتکلیفی مراکز درمانی اعم از شخصی و دولتی و به تبع آن ضعف در برنامه‌ریزی و افتادن در دام روزمرگی از نخستین عوارض اعل

بلاتکلیفی مراکز درمانی به دنبال دیرکرد اعلام تعرفه‌های پزشکی

فرجود شکوهی عضو کمیسیون تعرفه شرکت نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ یکی از معضلات جامعه پزشکی را تاخیر زمانی طولانی در اعلام تعرفه های پزشکی دانست و بیان کرد: با شروع سال تازه بنابر میزان تورم و دیگر عوامل اقتصادی و اجتماعی هزینه های جانبی، کاری و درمانی مانند حمل و نقل، دستمزد ها و غیره اوج می رود، بنابراین اگر تعرفه ها به موقع اعلام نگردد، به طور طبیعی یک بلاتکلیفی که بعضا به هرج و مرج قیمت درمان نیز کشیده خواهد شد، اتفاق می افتد.
وی ادامه داد: این بدان معنا است که بسیاری از مراکز جهت جبران مازاد هزینه های سال تازه سر خود اقدام به زیاد کردن قیمت تعرفه خواهند کرد که انطباق آن با تعرفه های اعلامی تاخیری معضل و مسئله بزرگی است.

عبارات مهم : پزشکی

وی با اشاره به عالی ترین راه حل بازگرداندن حق تعرفه گذاری به متولی مهم آن یعنی شرکت نظام پزشکی، ادامه داد: با پاک کردن صورت مسأله پرسشها مرتفع نمی شوند و حتی اگر مبنا و میزان زیاد کردن تعرفه های خدمات پزشکی، حداقل بر اساس میزان تورم در نظر گرفته شود، نباید این اعلام وقت با تاخیر همراه باشد.
عضو کمیسیون تعرفه شرکت نظام پزشکی یکی دیگر از پرسشها تاخیر در اعلام تعرفه های پزشکی را اجحاف در محاسبات بیمه ای مراکز درمانی بیان کرد و گفت: به طور مثال، اگر تعرفه ها در ماه پنجم سال اعلام شود، بیمه های پایه و تکمیلی اسناد پزشکی ماه های اول، دوم، سوم و چهارم همان سال را برحسب تعرفه تازه محاسبه نمی کنند که این خود اجحاف به مراکز درمانی است.
شکوهی یادآور شد: اعلام به موقع تعرفه ها گامی بلند به سوی اعتمادسازی رابطه دولت و ملت بوده و تاکیدی در جهت مدیریت علمی -کاربردی سامانه تشخیص و درمان است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پزشکی | درمانی | بلاتکلفی مراکز درمانی | تعرفه های پزشکی | سازمان نظام پزشکی | بیمه های درمانی | خدمات پزشکی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog