شانتاژ اداره ایران جنایت ماشین اعتراف

شانتاژ: اداره ایران جنایت ماشین اعتراف اعترافات قتل جشن عروسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مقدسین از پشت مقدسات همه گونه تخریب می کنند / ایستادن در برابر اینها جهت امام

یادگار گرامی امام با تأکید بر اینکه یاران امام به امام ایمان داشتند، گفت: امروز هم واقعیت این است که جامعه ما با فراز و فرودهای مختلفی که دارد، با وحدت، انسجام

مقدسین از پشت مقدسات همه گونه تخریب می کنند / ایستادن در برابر اینها جهت امام

سیدحسن خمینی: مقدسین از پشت مقدسات همه گونه تخریب می کنند / ایستادن در برابر اینها جهت امام سخت تر از دیگران بود

عبارات مهم : زندگی

یادگار گرامی امام با تأکید بر اینکه یاران امام به امام ایمان داشتند، گفت: امروز هم واقعیت این است که جامعه ما با فراز و فرودهای مختلفی که دارد، با وحدت، انسجام و نیرویی که از تحول انقلاب می تواند بگیرد، می تواند همه پرسشها را پشت سر بگذارد به شرطی که خودمان را به آن نیروی اولیه مجهز کنیم.

به گزارش گزینش ؛ حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم سی و پنجمین سالگرد شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی گفت: از اموری که معمولا در نهضت ها، انقلاب ها و حرکت های بزرگ مغفول مانده توجه به نقش یاران اصیل رهبران درجه یک است.

مقدسین از پشت مقدسات همه گونه تخریب می کنند / ایستادن در برابر اینها جهت امام

یادگار امام خاطر نشان کرد: کمتر کسی به زندگی یاران پیامبر (ص) توجه کرده و متأسفانه کمتر به یک زندگینامه کامل از صحابه دسترسی پیدا می کنید؛ به گونه ای که حتی تاریخ فوت بعضی از این بزرگان، که همه مدیون آنها هستیم، مشخص نیست. البته این اتفاق بعضا در مورد خود ائمه ما هم هست. تاریخ این جفا را کرده که زندگی بسیاری از کسانی که در کربلا جنگیدند مشخص نیست. اتفاق بزرگی که می افتد این است که دست ما از مجموعه ای از معارف خالی می ماند. هنگامی که ما نمی دانیم اصحاب ائمه(ع) چگونه زندگی می کردند الگویی جهت زندگی نداریم.

به نوشته جماران، وی افزود: البته در تاریخ می توانیم عللی جهت این اتفاق پیدا کنیم. یکی از این علل شعاع نور شخصیتی است که حول او بودند. هرکس واقعه کربلا را نگاه می کرده جز امام حسین (ع) چیزی را نمی دیده هست. هنگامی که پیامبر (ص) را می دیده توجهی به دیگران نداشته و این حجاب ناشی از نورانیت وجود نقطه کانون هست. خیلی وقت ها هم خود اصحاب نمی درخواست کردند سخنی در رابطه با خود بگویند.

یادگار گرامی امام با تأکید بر اینکه یاران امام به امام ایمان داشتند، گفت: امروز هم واقعیت این است که جامعه ما با فراز و فرودهای مختلفی که دارد، با وحدت، انسجام

سید حسن خمینی اظهار داشت: علت دیگرش بعضا دعواهایی بوده که بعدا شکل گرفته هست. معمولا فشارها و مشکل هایی روی تاریخ نگاران بوده و نهایتا چیزهایی را نمی نوشتند. بسیاری از موارد بنای بر از بین بردن بوده هست. بعضا با یک عوض کردن کوچک فضائلی را از بین بردن کردند و کسانی را بزرگ کردند که به کارشان می آمد. بعد علت دوم می تواند این باشد که قلم در دست کاتبان منصف نبوده است.

وی با تأکید بر اینکه اگر کمک یاران امام نبود توفیقات انقلاب به دست نمی آمد، گفت: نباید بگذاریم این یاران مشمول اتفاقی شوند که جهت صحابه افتاد و روایت صادقانه از زندگی آنها داشته باشیم و نقش افراد را در جای خودش به درستی حکایت کنیم. اگر به این مسأله توجه نکنیم گرفتار همان مشکلاتی می شویم که گذشتگان داشتند.

یادگار امام با بیان اینکه یاران امام شاخصه هایی داشتند، تصریح کرد: یکی از شاخصه های بزرگ یاران امام این است که به امام ایمان داشتند. شهید مطهری می گوید هنگامی که به درس اخلاق امام می رفتیم تا یک هفته تحت تأثیر اخلاق امام بودیم. یاران امام به دینداری امام و اینکه هرچه می گوید جهت خدا است ایمان داشتند. این خیلی مهم است که کسانی که با بزرگی کار می کنند به او ایمان داشته باشند.

مقدسین از پشت مقدسات همه گونه تخریب می کنند / ایستادن در برابر اینها جهت امام

یادگار امام افزود: دومین توصیه این است که یاران امام به هوش امام ایمان داشتند و پذیرفته بودند که اگر امام تصمیمی می گیرد ناشی از یک هوش سرشار هست. امام به دقت حوادث کشور عزیزمان ایران را تعقیب می کرد و پرسشها دنیا را می دید و برکنار از سیاست نبود. شتاب حوادث در سال 56 به قدری زیاد است که تنها یک راننده زبردست می تواند آن را هدایت کند. این توصیه خیلی مهم است که یاران امام به دیانت، درایت و دلیری امام ایمان داشتند که این امر یک سرمایه جهت انقلاب است.

وی گفت: دومین توصیه این است که یاران امام از مسیر مبارزه جهت خودشان طمعی نداستند. آدم هایی که در روز خوشی دور آدم جمع می شوند به امید غنائم می آیند و هنگامی که کار سخت شود می روند. کسانی که آن سال ها دور امام بودند به امید نان و نوا نیامده بودند. آیت الله شیخ حسن صانعی می گفت من و پدرت روزها چشممان به در خشک می شد که یک نفر سلام کند.

یادگار گرامی امام با تأکید بر اینکه یاران امام به امام ایمان داشتند، گفت: امروز هم واقعیت این است که جامعه ما با فراز و فرودهای مختلفی که دارد، با وحدت، انسجام

سید حسن خمینی با اشاره به اینکه سیدالشهداء (ع) یاران خود را از همه برتر دانست، اظهار داشت: علت این سخن سیدالشهدا (ع) این است که این 72 نفر مرد روز مشکل هستند. یاران امام مردان روزهای سختی، غربت و مصیبت امام بودند. خیلی از این مصیبت ها در برابر مقدسین بود. ایستادن در برابر مقدسین سخت تر از دیگران بود چون از پشت مقدسات همه گونه تخریب می کنند. مقدسین ظرف فرزند امام را آب کشیدند.

وی از شهید مدنی و آیت الله راستی کاشانی به عنوان کسانی که در کنار امام ایستاندند یاد کرد و ادامه داد: دوران مبارزه بسیار سخت بوده و زندان، تبعید و شلاق دارد. یکی از مهمترین شاخصه های یاران امام این بود که دنبال حطام دنیا نبودند.

مقدسین از پشت مقدسات همه گونه تخریب می کنند / ایستادن در برابر اینها جهت امام

یادگار امام گفت: به این علت امیرالمؤمنین(ع) افضل بر همه است که مرد روزهای سخت هست. یاران امام به امام ایمان داشتند و در وجود او یک هویت الهی، درایت عمیق و دلیری حسینی و علوی دیده بودند. دوم اینکه به خاطر حطام دنیا نیامده بودند. سوم اینکه نیت ها را پاک کرده بودند. آیت الله اشرفی اصفهانی از مبرزترین این مجموعه هست؛ درس فلسفه امام رفته و از مؤمنین قبل از فتح است که در سیمای این فرد یک متحول کننده بزرگ دیده است.

وی تأکید کرد: مجموعه ما وظیفه داریم که یاران امام را با شاخصه هایی که داشتند جهت تاریخ بشناسانیم و آنها را آنگونه که بودند جهت فردای جامعه خود تکرار کنیم. لذا این جلسه جهت این است که یک یار بزرگ امام را بشناسیم، بشناسانیم و نام او را به عنوان یکی از ارکان حرکت امام در اذهان نگه داریم.

یادگار امام در آخر گفت: امروز هم واقعیت این است که امروز جامعه ما با فراز و فرودهای مختلفی که پشت سر گذاشته و با وحدت، انسجام و نیرویی که از تحول انقلاب می تواند بگیرد، می تواند همه پرسشها را پشت سر بگذارد به شرطی که خودمان را به آن نیروی اولیه مجهز کنیم. اگر همه ما با هم باشیم با توجه به رهبری معظم و مجموعه توانمندی که نظام جمهوری اسلامی دارد می توانیم از همه پرسشها پیش روی جامعه عبور کنیم.

واژه های کلیدی: زندگی | انقلاب | زندگینامه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog